चरिकोट। फुटबल खेलको आधारभूत तहदेखि विकास गर्न विश्व फुटबलको सर्वोच्चको संस्था फिफाले जारी गरेको कार्यक्रम अनुसार ग्रासरुट कार्यक्रम दोलखा जिल्लामा पनि सञ्चालन हुने भएको छ ।
अखिल नेपाल फुटबल संघले दोलखा जिल्लालाई कार्यक्रममा छनोट गरेसँगै जिल्लामा पनि यो कार्यक्रमको तयारी भइरहेको संघका अध्यक्ष गोविन्द श्रेष्ठले जानकारी दिनुभयो ।
ग्रासरुट कार्यक्रममा ७ देखि १३ वर्षका बालबालिकाहरुलाई फुटबल खेलमा सहभागी गराइनेछ । फ्रिस्टाइल र बिना कुनै निर्देशन सहभागीहरुलाई फुटबल खेलप्रति रुचि बढाउनुनै कार्यक्रमको उद्देश्य रहको छ ।
यसैबीच दोलखा जिल्ला फुटबल संघले उक्त कार्यक्रमको लागि ६ वटा विद्यालय छनोट भएको जनाएको छ । जिल्लाको फुटबल गतिविधिमा संलग्न विद्यालयहरुलाई प्राथमिकतामा राखी छनोट गरिएको संघले बताएको छ । “जिल्लामा रहेका सबै विद्यालयलाई पत्रचार गरी एक कार्यक्रम बीच जानकारी गराइएको थियो । एन्फाको प्रावधानलाई ख्यालमा राखी ६ वटा मात्र विद्यालयलाई छनोट गर्न सकियो । अन्य विद्यालयहरुलाई पनि संघको सहयोग रहनेछ ।”, संघका महासचिव कौरव पाण्डेले बताए ।
छनोट हुने विद्यालयहरुमा त्रिपुरा ग्लोरियस एकेडेमी चरिकोट, अल्पाइन पब्लिक स्कुल चरिकोट, द राइजिङ हिम्स एकेडेमी चरिकोट, माउण्ट भ्याली एकेडेमी चरिकोट, शहिद स्मारक स्मृति मावि जिरी र सुर्के मावि खरिढुङ्गा रहेका छन् ।
ग्रासरुट कार्यक्रमले साना उमेर समूहका बालबालिकालाई फुटबल खेलमा आबद्ध हुन प्रेरणा दिनेछ । ठूला उमेरका खेलाडीले पनि एकै खेल मैदानमा खेल्नुपर्ने र साना खेलाडीलाई खेल्न समेत गार्हो हुने अवस्थालाई चिर्न यो कार्यक्रमले सहयोग पुर्याउने विश्वास संघका उपाध्यक्ष राजेश थापाले बताउनुभयो ।
भदौ २७ गतेका दिन देशभरका ४५ वटा जिल्लामा कार्यक्रमको भव्य समारोहबीच एकै समयमा सञ्चालन हुनेछ । छनोट भएका विद्यालयहरुले एन्फाले जारी गरेको मापदण्ड पुरा गर्नुपर्नेछ । त्यस्तै, संघले उक्त विद्यालयहरुलाई ग्रासरुट कार्यक्रम अन्तर्गतका खेल सामाग्रीहरु उपलब्ध गराउनेछ । यस कार्यक्रमको अनुगमन जिल्ला तथा केन्द्रीय तहबाट हुनेछ । उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्ने खेलाडीलाई प्रादेशिक तथा राष्ट्रिय स्तरका कार्यक्रमहरुमा समावेश गराइने व्यहोरा संघका सदस्य सौगात थापाले जानकारी गराए । छनोट विद्यालयहरुले ग्रासरुट कार्यक्रमले बालबालिकाहरुलाई फुटबल खेल तर्फ थप आकर्षित गर्ने र मनोबल थप उच्च गर्न मद्दत गर्ने आशा व्यक्त गरेका छन् ।
ग्रासरुट कार्यक्रम अन्तरगत बाल खेलाडीहरुलाइ चरिकोट टुडिखेलमा बिहान ६ः३० देखि ८ः०० बजेसम्म ट्रेनिङ भैरहेको जानकारी संघले दिएको छ । सबै जनालाई यस कार्यक्रममा सहभागी तथा सहयोग गर्नको लागि संघले आह्वान गरेको छ । उक्त कार्यक्रमको लागि जिल्ला संयोजक महासचिव कौरव पाण्डे रहनेछन् ।

फेसबुक मार्फत प्रतिक्रिया दिनुहोस् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस् ।

Please enter your comment!
Please enter your name here